Zábavné texty
 
Kategorie
Přidáno: 7. 10. 2009 - 14:38
V kapitalistickém systému mají již dlouhodobé zkušenosti s propouštěním lidí ze zaměstnání. Jinak řečeno s tím, co se lidově nazývá „vyhazov” nebo „kopačky”. Poslední dobou se vžil termín „máte padáka”. Aby to propuštěným nebylo líto, tak bývají vypracovány různé rady a doporučení jak se zachovat. Jeden z takových postupů doporučuje například škola amerického personalisty dr. Roberta D. Ramseye. Tento odborník na řízení lidských zdrojů z Minneapolisu doporučuje vyhozeným lidem toto...


1. Nikdy se nesnaž svůj odchod maskovat nějakými strojenými výmluvami. Každý v podniku totiž buď ví, nebo brzy zjistí, jaký je skutečný důvod tvého rozloučení.

2. Nikdy netrucuj, nekňourej ani nehořekuj. Babským chováním si jen znepřátelíš ještě více lidí a tvá pozice se může o to stát horší i na novém pracovišti. V době e-mailů a dalších technologických novinek se informace, zejména o osobních vadách, šíří takřka kosmickou rychlostí.

3. Nikdy se nesnaž tvrdošíjně odporovat vůči rozhodnutí nadřízeného o svém propuštění. Zkušenosti ukazují, že například i v tak hospodářsky vyspělé zemi, jako je Japonsko, se celá řada dočasně odstavených manažerů brzy opět objevila ve stejných podnicích, a to mnohdy i na vyšších postech, než z jakých před časem museli odejít.

4. Jestliže se stane, že jsi byl propuštěn, nikdy se nedoprošuj u kolegů o soucit nebo sympatie. Na druhé straně platí, že pokud odcházíš na lepší místo, nemáš vůbec zapotřebí se vychloubat nebo dávat na odiv svoji zlomyslnou radost.

5. Nikdy neočerňuj firmu, ze které jsi odešel, i když máš pocit, že ti zde ublížili. Měj na paměti starou moudrost, že „cokoliv řekneš, může být použito proti tobě”. Buď na tyto aspekty velmi opatrný, především tehdy, když jsi se rozhodl začít s podnikáním na vlastní pěst.

6. Nikdy se nesnižuj k takové podlosti, abys všude rozhlašoval, že tvůj nástupce je „nikdo” a že tě firma bude brzy „volat zpátky”.

7. Nesnaž se za sebou spálit všechny mosty. Nikdy nevyhrocuj napětí, které mohlo předcházet tvému odchodu, což platí o tvých vztazích jak s firmou jako celkem, tak s jejími jednotlivými příslušníky, kteří bývali tvými kolegy.

8. Nezapomeň při odchodu vyrovnat všechny své dluhy. Netýká se to jen finančních záležitostí, ale i ostatních závazků včetně osobních slibů.

9. Buď gentleman a svému nástupci usnadni jeho první kroky na tvém bývalém pracovišti. Tím se nemá na mysli jen to, že mu v pořádku předáš dokumentaci nebo klíče od stolu a skříní, nýbrž, že ho seznámíš s problematikou funkčního zařazení.

10. Při loučení poděkuj všem přátelům a lidem, kteří tě podporovali.

11. Odpusť nepřátelům.


Jistě to pan sociolog hezky napsal. Teď jde jen o to, jak to ti, co dostali „padáka”, přijmou a zda jim to ulehčí ponížení spojené s tímto „aktem”. Ale takový už je byznys. Včetně byznysu, který se zabývá doporučením co dělat, když se člověk náhle ocitne bez práce.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Práce

»

Různé

| Délka: 2903 znaků | Posláno: 19x | Známka: 1,18 od 17 lidí | ID: 10843 | Filtr obsahu: není | Stav: zveřejněné
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info