Zábavné texty
 
Kategorie
Text 26 / 38
<<__1__23_24_25__ 26 __27_28_29__38__>>
Přidáno: 18. 9. 2009 - 19:09 | Přidal: Petr
Je dobré se kolem sebe rozhlédnout a zjistit si, kdo je kdo. Možná, že v zrcadle zahlédnete i sebe.

IT manager
Manažer informačních technologií - osoba, která na základě čtení informací v Chipu apod. stanovuje a určuje rozvoj firemního informačního systému. Rekrutuje se z ostatních IT profesí, obvykle po ztrátě elánu, tvůrčích schopností nebo prodělání burn-out (vyhoření). Zásadně nosí drahý oblek a počítač používá pouze pro psaní koncepcí v textovém editoru. V nejnebezpečnější variantě jde o osobu, která se snaží ve firmě prosadit každou blbost, o které se dočetla v sobotní IT příloze nějakých denních novin.

Databázový specialista
Pro aplikaci, kterou by zvládla předpotopní dBaseIII, zásadně prosazuje nákup Oracle, SAP nebo obdobného systému, s tím, že je nutné myslet na budoucnost. Kupodivu ovládá SQL, které se naštěstí od dob jeho studií příliš nezměnilo. Jednoduchý příkaz Select prodává za padesát tisíc, vnořený (vícenásobný) Select prodává od sto tisíc nahoru.

IT Security manager
Doživotně zatrpklá osoba poté, co vedení odmítlo vyvěsit vedle požárních směrnic na chodbách také zásady bezpečnostní politiky vnitřní počítačové sítě, kterou pracně sestavil ze starých směrnic z dob provozu sálových počítačů. Svoje komplexy řeší neustálým špiclováním firemní pošty, čtením e-mailů zaměstnanců a neustálým blokováním těch nejlepších internetových url adres serveru. Pozor - velmi nebezpečná osoba.

Senior project manager
V zásadě existují dva druhy - buď jde o vysloužilého programátora, který již nemá nervy na psaní aplikací - viz služební postup podle linie „kdo to neumí - ten to řídí”, nebo naopak jde o velmi schopného programátora, který nejenže stíhá vést podřízené, ale je při tom schopen mít dostatečný přehled o všech novinkách a trendech a dokáže je uplatňovat.

Senior programmer
Starší programátor - ten, koho do roka nevyhodili. Nyní je mu svěřen bič nad nováčky. Obvykle sdílí místnost s jemu přidělenými mladšími programátory, od kterých ho dělí skleněná přepážka.

Junior programmer
Mladší programátor - nováček ve firmě - pozice, kterou si projde každý po nástupu. Pravidelně dostane za úkol dokončit práci (program), při které se jeho předchůdce nervově zhroutil, nebo kvůli které práskl dveřmi. Nejoblíbenější špek jak zdecimovat nováčky jsou tiskové sestavy - všechny chyby jsou hned vidět a furt musí lítat k tiskárně a kontrolovat stohy papíru.

Externí programátor
Ve většině případů osoba středních let a s akademickým titulem. Externím programováním si pouze přivydělává a podle toho také vypadají všechny jeho aplikace. Většinu chyb v kódu, který vytvořil, musejí dodatečně opravovat stálí, kmenoví zaměstnanci firmy, kteří jsou tím zdržováni od své práce a externistu nahlas proklínají.

Administrátor systému
Pracovní doba administrátora se sestává z výměny magnetických pásek v zálohovacích zařízeních, odblokovávání zablokovaných účtů po třech nepovedených pokusech uživatele o přihlášení a klábosení na chatu s ostatními administrátory v jiných firmách, se kterými si prochlastal ledviny na četných školeních o správcování systému. Tuto osobu si musíte vždy předcházet - vše v IT funguje jen s jejím tichým souhlasem!

Pokročilý uživatel
Skutečná pohroma pro poklidný život administrátora systému. Pokročilý uživatel nastupuje do firmy se znalostí MS Office a Windows 95. O principech fungování počítačů nemá nejmenší tušení. Přesto je pevně přesvědčen, že většinu odborných zásahů zvládne sám, a tak se čile pouští do konfigurování systému a instalací obskurního softwaru, který je pochopitelně naprosto nekompatibilní se softwarovým vybavením firmy. Počítače těchto uživatelů se vždy musejí do dvou měsíců přeinstalovat a to i přesto, že tito uživatelé mají jen privilegium User. Lepší varianta pokročilých uživatelů pracuje s počítačem podle svých návyků a administrátor má od nich klid. Maligní forma pokročilých uživatelů nepřetržitě testuje znalosti a nervový systém administrátorů. Doporučení: jste-li administrátor, seřvěte takového uživatele při první vhodné příležitosti a použijte na něj mandatory profil a maximální restriktivní politiku, kterou umožňuje váš systém.

Počítačový negramot
Společné poznávací rysy - volá administrátora, když potřebuje zkopírovat soubor z/na disketu, omylem si nastaví rychlost doubleclicku u myši tak vysokou, že se mu již nikdy nepovede provést tak rychle dvojité poklikání - poté tvrdí, že nefunguje myš, většinu úkonů s počítačem si nahlas přeříkává. Narozdíl od jiných kategorií za svůj stav nemůže a časem se dopracuje do kategorie neškodných pokročilých uživatelů, přestože u přijímacího pohovoru tvrdil, že práci s počítačem zvládá. S těmito uživateli se doporučuje mít svatou trpělivost, na své posty se obvykle dostali díky známostem!

Unixový guru
Při zaslechnutí slova Microsoft nebo Windows se povýšeně a škodolibě usmívá a označuje uživatele Windows jako „klikače” (podle klikání myší na ikonky). Ve většině případů se věnuje administraci unixových systémů a těžko seženete někoho, kdo by byl schopen ho zastoupit. Doporučení - mějte kontakt alespoň na jednu takovou osobu, nikdy nevíte, kdy se bude hodit.

„Sklepní” programátor
Speciální sorta programátorů, které si firma musí držet vzhledem k jejich vysokým odborným znalostem. Patří sem různí specialisté, matematici a další exoti. Svoje postavení si velmi dobře uvědomují a vytvářejí si vlastní pracovní režim a svět s vlastními pravidly, čímž jsou trnem v oku nízkého managementu (podvedoucí, zástupce zástupce vedoucího, vlezdoprdelisti...), který buduje svůj služební postup na přesném dodržování pracovní doby, „štábní kultuře” a otevírání dveří vyšším nadřízeným. Pozor - sortu sklepních programátorů je nutné jasně úkolovat a požadovat pouze výsledky žádané práce. Jakékoli tlaky na jejich „polidštění” snižují efektivitu jejich práce a zbytečně vzbuzují odpor. Tyto osoby se mimojiné vyznačují bizarním a pochybným vzhledem (často k nerozeznání od heavymetalové skupiny apod.), a tak se doporučuje je umístit někde v druhém suterénu a důsledně je utajovat před váženými klienty.

Hacker
Nikdy nezjistíte, že jste ho ve firmě měli.
To se mi líbí Sdílet na Facebooku

Počítače

»

Různé

| Posláno: 18x | Známka: 1,35 od 20 lidí
POSLAT NA E-MAIL VODAFONE T-MOBILE O2 SLOVENSKO OHODNOCENO
Text 26 / 38
<<__1__23_24_25__ 26 __27_28_29__38__>>

Nastavení Řadit podle: přidání -| hodnocení | posílanosti | délky | názvu | náhody

Počet na stránku: 1 -| 2 | 3 | 4 | 5 Autorské: nezáleží -| ano | ne

Filtr obsahu: odblokovat lechtivé | odblokovat sprosté | odblokovat nechutné | odblokovat drsné

SMS filtr: ne -| 1 Vodafone | do 2 | do 5 | 1 T-Mobile | do 2 | 1 O2 | do 2 | 1 SR | do 2

( Při současném nastavení se některé texty nezobrazují. ) ( zobrazit všechny )

To se mi líbí Sdílet na Facebooku
Web používá cookies. OK Info